Ryszard Zbrzyzny: Nikt nie straci czternastki

  Ryszard Zbrzyzny: Nikt nie straci czternastki

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zdaniem Ryszarda Zbrzyznego, przewodniczącego Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego, górnicy, którzy wzięli udział w sierpniowym proteście przeciw prywatyzacji KGHM, niepotrzebnie boją się o wypłatę czternastej pensji.
  Zarząd spółki twierdzi wprawdzie, że stracili do niej prawo, uczestnicząc w nielegalnym strajku, co skutkowało już nieusprawiedliwioną nieobecnością w pracy. Ale według związkowców działali legalnie, zgodnie z prawem, i nie mogą ich dotknąć jakiekolwiek represje.

  - Zgadzam się, że nie należała się zapłata za dwie godziny, kiedy górnicy nie pracowali - mówi Zbrzyzny. - Ale czternasta pensja to już inna sprawa. Poczekamy do 15 stycznia, czyli do dnia, kiedy Polska Miedź powinna przelać pieniądze na konta załogi. A jeśli prezes zechce z nami tak pogrywać, to zapłaci wszystkim czternastkę z odsetkami - dodaje groźnie szef ZZPPM.
  3-4 tys. zł średnio wynosi czternasta pensja, której nie chcą utracić górnicy z Rudnej

  Przewodniczący ZZPPM zareagował w ten sposób na opisany przez nas wczoraj proceder kolportowania przez Związek Zawodowy Pracowników Dołowych druków oświadczeń, z których wynika, że górnicy brali udział w sierpniowym strajku wbrew woli. Na tej podstawie dyrekcja kopalni Rudna usprawiedliwiała im dwugodzinną nieobecność w pracy i przywracała prawo do wszystkich świadczeń, także do czternastki, czyli średnio ok. 3-4 tys. zł na głowę. Gotowe druki podpisało już ok. 150 górników.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nowotór

   major (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

   Związki zawodowe to nowotwór który drąży spółki Skarbu Państwa. To zbiorowe wieloczynowe przestępstwo.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co to jest??

   lucek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 7

   Prowadzę własną działalność. Biegam od codziennie od 6.00 do 23.00-24.00. Piszę "biegam", bo to nie jest praca spokojna. Łupi mnie państwo w postaci zusu, skarbówki (podatki od faktur, za które nie...rozwiń całość

   Prowadzę własną działalność. Biegam od codziennie od 6.00 do 23.00-24.00. Piszę "biegam", bo to nie jest praca spokojna. Łupi mnie państwo w postaci zusu, skarbówki (podatki od faktur, za które nie otrzymałem zapłaty) a także nieuczciwi kontrahenci. Można powiedzieć "wiatr w oczy". Nie mam innej możliwości zarobkowania, gdyż jak pracowałem na etacie "dymali" mnie jeszcze bardziej i nie mogłem nic zrobić. Nie zarabiam kokosów, w zasadzie pracuję jedynie na zusy i opłaty. A TU K...A SŁYSZĘ O JAKICHŚ CZTERNASTKACH!!! GDZIE MY ZYJEMY?? TOŻ TO KOMUNA ZA NAJLEPSZYCH CZASÓW!! I NA TO IDĄ MOJE PODATKI???????????????????? zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ale jaja

   zbs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 5

   gdzieś taki sposób walki ze związkami i strajkami musieli podpatrzyć, nie wierzę, że wymyślili to sami.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a 15. i 16.? co jest!

   po zawodówce (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

   a co z piętnastką i szesnastką? Bo chyba tez się należy?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama