W Lubinie otwarto dworzec autobusowy

  W Lubinie otwarto dworzec autobusowy

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Od dziś autobusy PKS w Lubinie odjeżdżają już nie z ul. Konstytucji 3 Maja, ale z czterech stanowisk przy nowym budynku dworca. Rano część pasażerów była zdezorientowana.
  - Bardzo ładny budynek. Szkoda tylko, że na zastępczych przystankach nie wywieszono informacji, że autobusy znów odjeżdżają z dworca - mówi Ewelina Stana.

  Pasażerowie narzekają jednak na opóźnienia inwestycji. Ich zdaniem dworzec powinien być oddany do użytku przed mrozami. O samym budynku wyrażają się pozytywnie.
  - Na pewno jest ładniejszy niż stary - oceniają Ewelina Ziółkowska i Marta Gambal, które codziennie dojeżdżają z Rudnej do szkoły w Lubinie. - Najważniejsze, że już możemy się schować przed zimnem w ciepłej poczekalni.

  - Bardzo funkcjonalny budynek - chwali Leszek Kwaśnicki. - Obserwuję zmiany na bieżąco, bo bywam tu co dwa tygodnie. W nowym dworcu widzę same zalety. Ruch autobusów odbywa się płynnie. Miejsca jest tyle, ile trzeba.

  Na razie autobusy odjeżdżają z czterech stanowisk.
  - Niewykluczone, że utworzymy jeszcze stanowisko przelotowe, ale na razie obserwujemy, czy będzie potrzebne - mówi Kazimierz Ziółkowski, prezes PKS Lubin. - W styczniu postawimy wiatę, która pozwoli pasażerom przejść od budynku na stanowiska pod dachem.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama