Radwanice: Maluchy pobawią się w grupie

  Radwanice: Maluchy pobawią się w grupie

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W Radwanicach kilkanaścioro dzieci w wieku od roku do trzech lat i ich opiekunowie będą się spotykać w grupach zabawowych. Gmina, jako jedyna na Dolnym Śląsku, wybrana została do programu Fundacji Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego.
  Chętnych nie brakuje. - Pamiętam, że starsze córki przeżywały stres, gdy poszły do przedszkola - wspomina Wioletta Rzepka z Radwanic, mama 1,5-rocznego Michała. - Chcę, żeby synek nauczył się przebywać w grupie, z rówieśnikami. Dla mnie będzie to też okazja do rozmów z innymi mamami.
  Gmina dała pomieszczenie, zrobiła zbiórkę zabawek i opracowała plan zajęć, m.in. wspólne gry, spotkania z psychologiem. Fundacja przeszkoliła dwóch animatorów do prowadzenia spotkań i będzie ich finansować. Przekazała tzw. biblioteczkę rodzica i da też zabawki.

  Grupy zabawowe ruszą w styczniu i będą działać do maja. Nabór trwa. - Być może trzeba będzie utworzyć dwie grupy - mówi Julita Wrzesińska z urzędu gminy, koordynatorka programu.

  W Polsce grupy zabawowe są innowacyjną propozycją. Podczas spotkań, dorośli mogą poznać sposoby spędzania czasu z dziećmi, a także zabawy. Mają okazję obserwować swoje dzieci, ich zachowanie w kontaktach z rówieśnikami. Porozmawiać z innymi rodzicami o wychowaniu, podzielić się doświadczeniami. W Unii Europejskiej grupy zabawowe są bardzo popularne.
  Warto dodać, że Radwanice zajmują trzecie miejsce na Dolnym Śląsku pod względem liczby urodzeń (15,2 proc. na 1000 mieszkańców).


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama