Pora wyjąć narty z szafy

  Pora wyjąć narty z szafy

  Rafał Święcki

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W górach zima w pełni, zaplanuj wyjazd na narty. Ostatnie stacje narciarskie mają ruszyć w Wigilię.
  Na narty już można się wybrać do Szklarskiej Poręby, Zieleńca, Sokolca i Rzeczki. Wyciągi pracują też na Czarnej Górze w Stroniu Śląskim. Sezon inaugurują właśnie stacje w Czechach np. Harrachov, Szpindlerowy Młyn i Janskie Laznie.

  W niedzielę otwarta zostanie jedna z nartostrad na Łysej Górze w Dziwiszowie. Natomiast Karpacz, Świeradów i pozostałe dolnośląskie ośrodki ruszą dopiero za tydzień, na święta. Na razie na tamtejszych nartostradach brakuje śniegu, choć wszędzie pracują armatki dośnieżające.

  - Chcemy dosypać jak najwięcej śniegu, by zapowiadane przed świętami ocieplenie nie zepsuło nam otwarcia sezonu - tłumaczy Waldemar Draheim, dyrektor Miejskiej Kolei Linowej w Karpaczu.
  Choć w sąsiedniej Szklarskiej Porębie wyciągi ruszają już w przedświąteczną sobotę, na pewno nie będą jeszcze dostępne wyżej położone nartostrady. Aby ratraki mogły ubijać tam śnieg, musi go spaść powyżej metra. Tymczasem na Hali Szrenickiej leży go na razie zaledwie kilkadziesiąt centymetrów.

  - Można pojeździć po łatwej nartostradzie Puchatek. Dla dzieci uruchomiony zostanie wyciąg baby lift przy dolnej stacji - mówi Jan Dębkowski ze spółki Sudety Lift, gospodarza tras w rejonie Szrenicy.
  Do Szklarskiej Poręby można wybrać się nie tylko na narty zjazdowe. Jak zapewnia Stowarzyszenie Bieg Piastów, trasa do osady Orle w Jakuszycach została przetarta przez trenujących tam sportowców, a warunki na niej są dobre. Przy sprzyjającej pogodzie mają być przygotowane kolejne trasy.

  W Zieleńcu na narciarzy czeka ponad 10 km tras zjazdowych. Warto się tam wybrać choćby ze względu na najnowocześniejszą w Polsce sześcioosobową kanapę z podgrzewanymi siedziskami. Najnowszą atrakcją Zieleńca jest stok z wyciągiem do snowtubingu, czyli jazdy na dętkach. Zjeżdżać można po 200-metrowym torze.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama