Ważne
  Wrocław: Podpisz petycję w obronie pieszych

  Wrocław: Podpisz petycję w obronie pieszych

  Anna Gabińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Od wczorajszego popołudnia działa sygnalizacja przy wyremontowanej ulicy Grabiszyńskiej. Kierowcy muszą stosować się do świateł na skrzyżowaniu z ul. Stalową.
  Ponad 120 osób podpisało się pod petycją "Polski-Gazety Wrocławskiej", skierowanej do komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego przy urzędzie miejskim, policji oraz straży miejskiej. Napisaliśmy w niej, że niemal każdego dnia we Wrocławiu dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Duża część tych zdarzeń to wypadki śmiertelne.
  Przyczyną tragedii jest często złe oznakowanie przejść, brawura kierowców i beztroska samych pieszych.


  Dlatego sporządziliśmy petycję, w której domagamy się szybkiego podjęcia konkretnych działań (np. skierowania dodatkowych patroli, ograniczenia prędkości, zmiany organizacji ruchu), które doprowadzą do zwiększenia bezpieczeństwa na 12 skrzyżowaniach.

  Na odzew długo nie musieliśmy czekać. Radni z Klubu PO już zgłosili - dzięki naszemu wnioskowi - poprawkę do przyszłorocznego budżetu miasta. Proponują, by 650 tys. zł z funduszy przeznaczonych na promocję miasta wydać na poprawę bezpieczeństwa na wymienionych przez nas skrzyżowaniach.
  Jedna z osób popierających naszą petycję napisała: "Miasto dla ludzi. Nie dla brumów. Brum wyzwala w zbyt wielu kierowcach pogardę dla innych. Kultura brumów to kultura pogardy i wyższości". A kolejny podkreśla: "To takie proste. Wystarczy egzekwować obowiązujące prawo, czyli w mieście - prędkość 50 km/h. Ale jesteśmy krajem bezprawia i dlatego daleko nam do innych.


  Chcesz podpisać się pod petycją? Możesz to zrobić TUTAJ.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo