Nie ma kto zwolnić prezesa Radia Wrocław

  Nie ma kto zwolnić prezesa Radia Wrocław

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nie ma kto odwołać Pawła Majchera z funkcji prezesa Radia Wrocław. Od lipca wrocławska rozgłośnia publicznego radia nie ma bowiem rady nadzorczej.
  Tymczasem w ostatni piątek Majcher miał rozpocząć pracę w zarządzie Polskiego Radia w Warszawie. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, Majcher ma dziś poprosić radę nadzorczą Polskiego Radia, by przesunęła moment rozpoczęcia przez niego pracy w Warszawie.

  Paradoks polega na tym, że - aby rozpocząć pracę w Warszawie - Majcher musi być najpierw odwołany z funkcji prezesa we Wrocławiu. Co więcej - ktoś musi go zastąpić na stanowisku prezesa. Kto? Chociażby członek rady nadzorczej, który pełniłby obowiązki prezesa do czasu zakończenia konkursu na nowego szefa radia.

  Jak doszło do tej sytuacji? Kadencja rady nadzorczej wrocławskiej rozgłośni skończyła się w lipcu. Do dziś Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie wybrała nowego składu. Mimo że już kilka razy w porządku obrad umieszczona była dyskusja w tej sprawie.
  - Nie dochodziło do głosowania - wyjaśnia Jarosław Firlej, wicedyrektor departamentu organizacyjnego KRRiT.

  Dlaczego? Dyrektor Firlej tego nie wie. Nieoficjalnie mówi się, że trwają polityczne targi między SLD i PiS. Oba ugrupowania dominują w KRRiT.
  Radio Wrocław to jedna z nielicznych regionalnych rozgłośni, która nie ma jeszcze rady nadzorczej. Kolejna próba - w piątek.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama