Prokurator bada kłodzkie nagrania

  Prokurator bada kłodzkie nagrania

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Prokuratura Rejonowa w Ząbkowicach Śląskich wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez starostę i wicestarostę kłodzkiego.
  Chodzi o opisaną przez nas sprawę nagrań rozmów Jarosława Błauty, byłego dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Kłodzku, z zarządem powiatu.

  Przypomnijmy. Wicestarosta chciał, by dyrektor, który miał konflikt z częścią kadry liceum, złożył rezygnację z funkcji. Zaproponował mu posadę na kilku stanowiskach (od pracy w wydziale rolnictwa poprzez wydział oświaty aż do dyrektorowania Domem Wczasów Dziecięcych w Dusznikach). Kiedy dyrektor odmówił - ostrzegł, że da mu wilczy bilet, po którym żadnej pracy nie znajdzie.

  Błauta te rozmowy nagrał. Twierdzi, że zarząd powiatu zmusił go szantażem, by zrezygnował z funkcji. Radni PiS złożyli w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa - przekroczeniu uprawnień przez starostę i wicestarostę.

  Sprawa trafiła do prokuratury w Kłodzku, ale tamtejsi śledczy poprosili o przekazanie jej innej jednostce. Chodziło o wykluczenie jakichkolwiek podejrzeń o stronniczość. Prokurator okręgowy przekazał ją do Ząbkowic Śląskich, gdzie od kilku dni prowadzone jest już śledztwo.

  Sami zainteresowani nie czują się winni. Wicestarosta Marek Bogdał twierdzi, że nie składał dyrektorowi żadnych niemoralnych propozycji.
  - Chciałem mu pomóc - mówi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama