Lubin: Kolejni świadkowie w procesie byłego prezydenta...

  Lubin: Kolejni świadkowie w procesie byłego prezydenta miasta

  PEKA

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Sąd Rejonowy w Lubinie przesłuchiwał kolejnych świadków w procesie byłego prezydenta miasta Tadeusza Maćkały (1994-1998), oskarżonego o nieprawidłowości przy rozdziale dotacji z budżetu miasta.
  Opowiadali m.in. o dotacjach przekazywanych, np. Zespołowi Opieki Zdrowotnej czy Lubińskiemu Stowarzyszeniu Muzycznemu bezpośrednio przez inwestorów, którzy nabywali grunty od miasta. Nie widzieli w tym nic złego.

  Przykład? Firma Kermos starała się w tym czasie o nieruchomość przy ul. Wrocławskiej. Zgodnie z wymogiem, postawionym w ogłoszeniu o przetargu, w ofercie spółka zaproponowała miastu 1 mln zł i - dodatkowo - 10 tys. zł darowinzy na wskazany przez nie cel. 10 tys. zł Keramis wpłacił, zgodnie z dyspozycją, na konto parafii prawosławnej w Lubinie.

  Fiskus, który kontrolował urząd, nigdy nie kwestionował takich praktyk. Dopiero po zakończeniu kadencji Maćkały Regionalna Izba Obrachunkowa uznała to za błąd, a prokuratura w Jeleniej Górze, po długim śledztwie, zdecydowała się na skierowanie sprawy do sądu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama