Wrocław: Jak płacić za żłobek?

  Wrocław: Jak płacić za żłobek?

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wojewoda nie zgadza się z wrześniową uchwałą wrocławskiej rady miejskiej w sprawie opłaty za żłobek. Rodzice płacą dzisiaj 15 proc. minimalnego wynagrodzenia miesięcznego, czyli 200 zł.
  Andrzej Król, wicedyrektor wydziału kontroli i nadzoru w urzędzie wojewódzkim, zaznacza, że zakwestionowany został jednak fragment uchwały, który mówi, że opłata za żłobek jest stała i nie podlega zwrotowi. Bo to oznacza, że za dziecko, którego na przykład przez dwa tygodnie w żłobku nie było, bo miało grypę, też trzeba zapłacić całą miesięczną stawkę. Zdaniem nadzoru wojewody rodzice czy opiekunowie dziecka powinni w takich sytuacjach płacić odpowiednio mniej.

  Na razie skarga wojewody trafiła do rady miejskiej, która ma zdecydować, czy uznać ją za zasadną, czy też nie. Jeżeli jednak radni będą obstawać przy swojej wersji uchwały, sprawą zajmie się Wojewódzki Sąd Administracyjny. Wrocławska rada miejska ma miesiąc na podjęcie decyzji w tej sprawie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   160 pln a nie 200 pln

   syla (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 63

   za żłobek we Wrocławiu stała miesięczna opłata to 160 pln

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama