Zostają na swoim

  Zostają na swoim

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Komornik wstrzymał licytację siedziby Fundacji na Rzecz Dzieci Zagłębia Miedziowego w Legnicy.
  Materiały podobne
  - Z informacji, które otrzymaliśmy z sądu w Choszcznie, wynika, że pieniądze uzyskane ze sprzedaży ośrodka rehabilitacyjnego z dużym prawdopodobieństwem zaspokoją w całości roszczenia wierzycieli. Zaś zlicytowanie siedziby Fundacji przyczyniłoby się do jej likwidacji - uzasadnił decyzję komornik sądowy Grzegorz Woźnicki.

  Halina Strugała-Stawik, prezes Fundacji, nie kryła wzruszenia z takiego obrotu sprawy.
  - Wróciła nam nadzieja, że wszystko się dobrze ułoży - cieszyła się pani prezes. Fundacja, zajmująca się głównie leczeniem dzieci z podwyższonym poziomem metali ciężkich w organizmie, przed ośmiu laty zaciągnęła kredyt na kupno i remont ośrodka w Krzynkach.

  Po zakończeniu prac miała problemy ze spłacaniem rat i dlatego Bank Ochrony Środowiska zlicytował go za ponad 3,9 mln zł. Pieniądze te jednak pozostały w depozycie sądowym i dlatego BOŚ wystawił siedzibę Fundacji na licytację. Na szczęście nie doszło do niej.
  - Straciliśmy ośrodek, w którego remont włożyliśmy mnóstwo pracy i serca - mówi pani prezes. - Z tym się pogodziłam. Najważniejsze, że nadal będziemy leczyć dzieci.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama