Świdnica walczy z gapowiczami

  Świdnica walczy z gapowiczami

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Do sądu grodzkiego trafiło blisko 1.500 pozwów przeciwko osobom, które jeżdżą na gapę autobusami świdnickiego MPK i nie chcą zapłacić kary.
  Od poniedziałku gapowiczom w autobusach będą rozdawane ulotki zachęcające do korzystania z płatności za bilet przez komórkę.
  - W Świdnicy działa kilkadziesiąt punktów sprzedaży biletów, do dyspozycji przez całą dobę są automaty w kilku punktach miasta. W razie potrzeby bilet można kupić u kierowcy, bądź przez telefon komórkowy. Problemu z zakupem biletów więc nie ma. Rozdając ulotki chcemy zadbać o budżety domowe świdniczan. Kary są spore - mówi Maciej Gleba, dyrektor Departamentu Komunikacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy. - Unikanie odpowiedzialności po prostu się nie opłaca. Im późniejsza wpłata, tym koszty są większe (opłata sądowa, odsetki, koszty komornicze). Za brak biletu kara wynosi 100 zł. Uiszczenie opłaty dodatkowej, potocznie nazywanej mandatem, bezpośrednio kontrolerowi zmniejsza ją do 50 zł, a zapłata należności w ciągu 7 dni sprawia, że pasażer na gapę wyjmie z portfela 70 zł. Najtańszą jednak formą podróżowania jest skasowanie biletu - dodaje dyrektor Gleba.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama