Wrocław: Policjanci rozbili gang zajmujący się wyłudzaniem z...

  Wrocław: Policjanci rozbili gang zajmujący się wyłudzaniem z banków kredytów

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Na razie zatrzymano cztery osoby w wieku od 24 do 58 lat. Zatrzymanym udowodniono wyłudzenie co najmniej 100 tysięcy złotych. Jednak - jak twierdzą wrocławscy policjanci - szkody wyrządzone bankom przez przestępców mogą być kilkakrotnie większe.
  Zatrzymani mężczyźni mieli różne role w gangu. Jeden z nich miał zarejestrowaną działalność gospodarczą. Wystawiał fałszywe zaświadczenia o zarobkach rzekomym pracownikom. Na ich podstawie banki udzielały później kredytów.

  Dwaj z zatrzymanych to osoby, które - na podstawie takich właśnie zaświadczeń - uzyskały kredyt. Czwarty podejrzany zajmował się wyszukiwaniem tzw. słupów.
  To bardzo często spotykana praktyka oszustów finansowych. "Słup", to często bezdomny, kloszard. Gangsterzy wysyłają go do banku z fałszywymi dokumentami. Później dostaje niewielką część kredytu, jako swoje wynagrodzenie. Resztę zabiera gang. Policja nie ujawnia, jakie były wynagrodzenia dla "słupów" w tej sprawie.
  Zatrzymanym grozi nawet do ośmiu lat więzienia. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań w tej sprawie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama