Jawor: Bandzior odpowie przed sądem

  Jawor: Bandzior odpowie przed sądem

  ZYG

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Za zwrócenie uwagi ludziom pijącym w bramie alkohol, można zostać skatowanym, a nawet stracić życie. Do jaworskiego sądu rejonowego wpłynął właśnie akt oskarżenia przeciwko Dawidowi P., ( 18 lat), który butelką po piwie pobił mężczyznę, proszącego go o wyjście z klatki schodowej. Bandyta ma na koncie inny, także brutalny, napad rabunkowy.
  18 lipca tego roku Dawid P. wraz z trzema kolegami pili alkohol w bramie w centrum miasta. Wracający po południu z dziećmi do domu mieszkaniec tego bloku Jarosław K., zwrócił im uwagę, że tutaj alkoholu pić nie wolno. Nie spotkało się to żadną reakcją pijaków. Po kilkunastu minutach mężczyzna wyszedł z mieszkania i kategorycznie kazał im się wynosić. Wówczas Dawid P. z butelka po piwie rzucił się na interweniującego człowieka. Zaczął go tłuc nią po głowie, aż butelka rozbiła się na kawałki. Ciężko pobitego i zakrwawionego mężczyznę pijacy zostawili i uciekli.

  Kolejny napad miał miejsce pod koniec sierpnia tego roku. Nocą Dawid P., samochodem jeździł z kolegami po Jaworze. Gdy ujrzał idącego jedną z bocznych uliczek młodego człowieka, kazał kierowcy zatrzymać auto. Wybiegł z niego, uderzył przechodnia w twarz, potem leżącego skopał. Wyciągnął mu z kieszeni telefon komórkowy, dowód osobisty i uciekł.

  Bandyta został złapany kilka dni po tym napadzie. Biegli psychiatrzy stwierdzili, że podczas napadów był poczytalny. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama