Dolny Śląsk: Ruszają Lokalne Punkty Informacyjne Funduszy...

  Dolny Śląsk: Ruszają Lokalne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Masz pomysł? Teraz łatwiej będzie dowiedzieć się, czy jest szansa uzyskać na niego dofinansowanie z Unii Europejskiej. Od 11 grudnia w województwie dolnośląskim rusza 12 lokalnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.
  Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich (PIFE) funkcjonują w ramach projektu, realizowanego przez Województwo Dolnośląskie na mocy porozumienia z Ministrem Rozwoju Regionalnego. Jako pierwszy powstał Główny Punkt Informacyjny, umiejscowiony w strukturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

  Aby jednak zapewnić lepszy dostęp do informacji o Funduszach Europejskich 2007-2013 dla lokalnych społeczności, Zarząd Województwa Dolnośląskiego zdecydował o uruchomieniu kolejnych 12 Punktów w następujących miastach: Wałbrzych, Jelenia Góra, Legnica, Zgorzelec, Bolesławiec, Lubań, Świdnica, Dzierżoniów, Kłodzko, Głogów, Góra i Trzebnica.


  W każdym Punkcie można uzyskać wstępną informację o tym, czy planowane przedsięwzięcie kwalifikuje się do wsparcia z Funduszy Europejskich 2007-2013 i z jakiego Programu Operacyjnego ma szansę na dofinansowanie. Beneficjent dowie się także gdzie szukać szczegółowych informacji oraz jakie instytucje będą ogłaszać konkursy w ramach właściwego dla danego projektu Programu.

  Konsultanci udzielają informacji telefonicznie, elektronicznie i bezpośrednio w siedzibach Punktów. Wszystkie usługi PIFE są bezpłatne.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama