Legnica: Radny kontroluje sam siebie

  Legnica: Radny kontroluje sam siebie

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Jeszcze rok temu legnicki radny Krzysztof Opaliński nie był pewien swojej przyszłości. Wojewoda dolnośląski sprawdzał, czy może zasiadać w radzie i jednocześnie być prezesem Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Legnica, któremu ta sama rada przyznaje dotacje.
  Wojewoda nie dopatrzył się kolizji interesów, ponieważ MUKS Legnica jest klubem społecznym, a nie nastawionym na zysk.

  Jednak Opaliński nie ustaje w przekonywaniu urzędników, że do kolizji interesów jednak dochodzi. Niedawno wraz z Włodzimierzem Tulejko badali, jako komisja rewizyjna, sposób rozstrzygania konkursów i dotacji dla organizacji pozarządowych. Właśnie Opaliński zajął się analizą pieniędzy na rozwój sportu.
  Po sprawdzeniu dokumentów w wydziale sportu napisał protokół, w którym skrytykował miejskich urzędników za zbyt niską dotację dla... MUKS Legnica. - Zachodzi uzasadniona obawa o zachowanie rzetelności i bezstronności - uważa zastępczyni prezydenta Jadwiga Zienkiewicz.

  - Nie widzę przeciwskazań, bo na sporcie znam się jak nikt z rady, więc tylko ja mogłem wykazać, że nasi urzędnicy nie uważają wyników sportowych za najważniejsze - ripostuje Opaliński. - A wszędzie w kraju to właśnie osiągnięcia decydują o dotacji.

  Opaliński uważa, że jego klub, który z roku na rok ma coraz lepsze wyniki, płaci cenę jego pracy w radzie. - Gdy rozpoczynałem kadencję, dostawaliśmy 16 tys. zł dotacji, a teraz tylko 7 tys. zł. Mamy we współzawodnictwie sportowym 18 punktów, a taki Konfeks zero punktów i dostaje z miasta 55 tys. zł - dodaje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama