Legnica: Więcej do zrobienia w mieście za mniej pieniędzy

  Legnica: Więcej do zrobienia w mieście za mniej pieniędzy

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W przyszłym roku będą remontowane ulice Chojnowska i Bydgoska w Legnicy. Tak uchwalili legniccy radni większością PO, PiS i LPR.
  Prezydent Tadeusz Krzakowski już zapowiada, że będzie realizował budżet na tyle, na ile wystarczy pieniędzy. A już wiadomo, że pieniędzy zabraknie - i to sporo. Bowiem tydzień temu radni nie zgodzili się na podwyższenie podatków od nieruchomości, a podczas ostatniej sesji nie wyrazili zgody na zapłacenie 90 proc. kosztów wykonawcy basenu przy ul. Radosnej. Krzakowski chciał wydać pieniądze w tym roku budżetowym, bo przyszłoroczny budżet zapowiada się jeszcze gorzej.


  Te dwie decyzje mogą uszczuplić budżet 2010 r. o co najmniej 5 mln zł. - Za mniejszą stawkę podatkową dostaniemy mniejszą subwencję - tłumaczy prezydent.

  - Ale płacenie 90 proc. należności za roboty wykonawcy basenu nie było ujęte w warunkach przetargu - tłumaczy Ewa Szymańska, przewodnicząca rady. - A nie można zmieniać umów. Przecież, gdyby firmy wcześniej wiedziały, że będzie możliwość dostania 90 proc. przed końcem roku, więcej przedsiębiorców miałoby szansę przystąpić do konkursu.
  Wojna prezydenta z radnymi prawicy trwa. Górą większość.

  Pechowe ulice
  Ulice Bydgoska i Chojnowska od dawna czekają na remont. To jedne z najgorszych w mieście. Szczególnie Chojnowska (droga krajowa nr 94), która jest jak szachownica z powodu licznych łat. Remonty planowano w budżecie 2009 r., ale z niego wypadły: Chojnowska, bo miasto nie zdobyło dotacji; Bydgoska z po-wodu przeciągającego się zaskarżenia przetargu. Na
  ostatniej sesji prezydent obie inwestycje chciał przerzucić na 2011 rok.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama