Będzie obwodnica Lubina

  Będzie obwodnica Lubina

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Lubiński magistrat ogłosił przetarg na budowę obwodnicy południowej miasta.
  Droga o długości 3,5 km połączy ulicę Hutniczą (osiedle Ustronie IV) z ulicą Komisji Edukacji Narodowej (osiedle Przylesie). Nad torami kolejowymi i nad ul. Kolejową będzie wybudowany wiadukt.

  Przebudowane zostanie też skrzyżowanie z ul. Chojnowską. Stojący przy zakręcie budynek przygotowany jest do wyburzenia. W pierwszej kolejności ma być wykonany odcinek od ul. KEN do Chojnowskiej i przejazd nad torami, co pozwoli odciążyć zakorkowaną ulicę 1 Maja.
  Informacja o przetargu została już opublikowana w dzienniku urzędowym Unii Europejskiej. Otwarcie kopert z ofertami zaplanowano na 5 stycznia.
  - Liczymy, że zima i kryzys będą nam sprzyjały i składane oferty będą dużo tańsze - mówi Krzysztof Maj, rzecznik prezydenta. - Jeśli rozstrzygnięcie przetargu odbędzie się zgodnie z planem, roboty mogą się rozpocząć już wiosną.

  Miasto ma gotowe plany. Wykupiło grunty, przez które ma biec droga. Otrzymało też pozwolenie na budowę (może ona potrwać 3-4 lata).
  Miasto zdecydowało się ogłosić przetarg, chociaż nie dysponuje jeszcze pełną kwotą.
  Inwestycję powstrzymywał brak funduszy. Ale miasto zdecydowało się ogłosić przetarg, chociaż nie dysponuje jeszcze pełną kwotą. - Mamy część pieniędzy, resztę chcemy zdobyć - mówi Krzysztof Maj.
  Lubin starał się o dotację unijną. Ale urząd marszałkowski dwukrotnie odrzucił projekt. Być może łatwiej będzie uzyskać finansowe wsparcie, gdy inwestycja ruszy. Na budowę obwodnicy potrzeba ok. 60-70 mln zł. Ułatwi ona zdecydowanie komunikację między osiedlami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama