Trzebnica na dwuzłotowej monecie

  Trzebnica na dwuzłotowej monecie

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Trzebnickie sanktuarium św. Jadwigi znalazło się na nowej, dwuzłotowej monecie, którą od środy można płacić w każdym sklepie w Polsce.
  1,1 mln takich monet wydał Narodowy Bank Polski. Kolekcjonerzy mogą je kupić w kasie urzędu miejskiego w Trzebnicy przy ul. Piłsudskiego, a także w oddziale NBP we Wrocławiu przy ul. Ofiar Oświęcimskich. Kosztują 2 zł.

  NBP wydało trzebnicką monetę w ramach nowej serii "Miasta w Polsce", która jest poświęcona miastom ze słynnymi klasztorami. Do tej pory monet takich doczekały się Częstochowa i Jędrzejów.
  Wcześniej monetami NBP wydanymi w innych seriach mogły pochwalić się również inne miasta na Dolnym Śląsku.
  Do tej pory monet takich doczekały się Częstochowa i Jędrzejów.
  Legnica, Świdnica i Kłodzko znalazły się na serii "Historyczne miasta w Polsce" (NBP zaczął je emitować w 2005 r., a zakończył w 2007). Natomiast w 2000 r. swojej dwuzłotówki doczekał się Wrocław - z okazji tysiąclecia miasta.

  Monet wydanych przez NBP nie można mylić z dukatami, które ostatnio miasta wybijają w ramach promocji. Nimi nie można płacić w całej Polsce.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama