Kłótnia o lotnisko

  Kłótnia o lotnisko

  Janusz Krzeszowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Na razie nie ma mowy o rozbudowie wrocławskiego lotniska - grzmi opozycja z sejmiku województwa.
  Jak mówią radni, choć marszałek Marek Łapiński zapewniał, że umowa z Agencją Mienia Wojskowego na przekazanie niezbędnego do inwestycji terenu jest już podpisana, procedura nadal trwa.
  - Jesteśmy poważnie zaniepokojeni, bo pojawiały się oficjalne deklaracje marszałka, że umowa zostały podpisana, a ziemia przekazana lotnisku. Okazuje się, że takiej umowy nie ma i do dzisiaj nic w tej sprawie się nie dzieje - mówi Patryk Wild, były członek zarządu województwa dolnośląskiego, a teraz opozycyjny radny.


  Pracownicy urzędu marszałkowskiego uspokajają, że porozumienie jest, ale formalności związane z przekazaniem ziemi są długotrwałe. Co więcej, muszą je poprzedzić wielowątkowe negocjacje.
  Rzeczniczka marszałka, Marta Libner-Zoniuk tłumaczy, że została już parafowana umowa użyczenia. Teraz muszą się jej dokładnie przyjrzeć prawnicy.
  - O ostatecznym jej podpisaniu zdecyduje zarząd województwa. Zabezpieczamy w ten sposób interesy lotniska - zapewnia rzeczniczka.

  Patryk Wild uważa jednak, że przekazanie w takiej formie wojskowych terenów lotnisku pod rozbudowę jest niewystarczające.
  - Model przekazania w użytkowanie nie załatwia sprawy. Spółka Port Lotniczy, nie będąc właścicielem terenów, na pewno będzie musiała ponosić większe koszty związane z zaciągnięciem kredytu - mówi Wild.

  Jednak zarząd odpiera te zarzuty, mówiąc, że inaczej nie można tego zrobić, bo nie wszystkie grunty mogą być przekazane na własność.
  Na pewno szybciej zostaną oddane lotnisku tereny pod nowy parking. Ma się to stać w ciągu kilku dni.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama