Dolny Śląsk: Mamy już blisko sto Orlików

  Dolny Śląsk: Mamy już blisko sto Orlików

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Około pół miliona złotych kosztowała budowa boiska w Świebodzicach. O nowe obiekty wzbogaciła się też Świdnica. Tam kompleks został wybudowany w ramach programu Orlik.
  Świebodzickie boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą i miniboisko do koszykówki powstało na osiedlu Sudeckim. Koszty inwestycji poniosła gmina. Plac jest ogrodzony i oświetlony, wkrótce pojawią się na nim także ławeczki.

  Obiekt w Świdnicy wybudowano przy Szkole Podstawowej nr 4, przy ulicy Marcinkowskiego.
  - W ubiegłym roku w różnych częściach miasta oddaliśmy do dyspozycji sześć boisk. Razem z orlikiem tworzą dobre miejsca do rozwijania sportowych pasji - mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.
  Zbigniew Szczygieł z zarządu województwa dolnośląskiego wylicza, że świdnicki orlik jest czwartym w powiecie świdnickim, 93. w województwie dolnośląskim i w dziewiątej setce w Polsce.
  - Jestem przekonany, że dobrze będzie służył mieszkańcom - mówi.

  W ramach tej inwestycji w Świdnicy powstało boisko ze sztuczną murawą i budynki szatniowo-sanitarne. Boiska są ogrodzone i oświetlone.


  Później i taniej
  Dzięki rezygnacji z projektu w Świdnicy w 2008 r., szacowanego wtedy na 1,8 mln zł, i jego realizacji w tym roku miasto zapłaciło za boiska tylko 1,037 mln zł. Na obniżenie ceny wpłynęło m.in. to, że firmy wyspecjalizowały się już w orlikach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama