Związki z KGHM żądają 300 złotych

  Związki z KGHM żądają 300 złotych

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Prezesi KGHM nie stawili się w poniedziałek na rozmowy ze związkami zawodowymi.
  Tematem miały być podwyżki wynagrodzeń i zmiany w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy. - Zaproponowaliśmy inny termin spotkania: 14, 15 grudnia - mówi Anna Osadczuk, rzeczniczka prasowa Polskiej Miedzi.

  Związkowcy przyszli do siedziby zarządu z gotową propozycją Protokołu Dodatkowego nr 14 do ZUZP, zakładającą m.in. podwyżkę wynagrodzeń o 300 złotych, zwiększenie odpisu na fundusz świadczeń socjalnych i poszerzenie grupy pracowników uprawnionych do tzw. kredkowego. Nie czekając na zarząd Polskiej Miedzi, większość szefów central od razu złożyła pod nim podpisy. Protokół przekazano do zaakceptowania prezesom.
  By wdrożyć podwyżki, zapisy protokołu musiałyby potwierdzić wszystkie strony, w tym zarząd.

  Na razie pismo nie ma żadnej mocy prawnej. By wdrożyć podwyżki, zapisy protokołu musiałyby potwierdzić wszystkie strony, w tym zarząd. Z tym będzie kłopot, bo odkąd zaczął się kryzys gospodarczy, prezesi KGHM przekonują twardo do potrzeby obniżania kosztów produkcji.
  Jednomyślności nie ma też wśród związkowców. Protokołu nie chcieli wczoraj podpisać przedstawiciele Związku Zawodowego Pracowników Technicznych i Administracji "Dozór" oraz Związku Zawodowego Pracowników Dołowych.

  - Te postulaty popieramy, ale mamy też własne żądania, które powinny zostać dopisane do protokołu - wyjaśnia Piotr Trempała, przewodniczący ZZPD. - Chcemy zwiększenia dodatku stażowego wynikającego z Karty Górnika z 60 do 70 procent. Uważamy, że potrzebne też są zmiany w tabeli płac: usunięcie dwóch najniżej wynagradzanych kategorii i dopisanie dwóch kategorii od góry tabeli.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama