We wtorek imieniny obchodzi ks. abp Marian Gołębiewski,...

  We wtorek imieniny obchodzi ks. abp Marian Gołębiewski, metropolita wrocławski

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  O przypadającej uroczystości Niepokalanego Poczęcia Maryi, ksiądz arcybiskup Marian Gołębiewski mówi, że to jutrzenka, która rozjaśnia wprawdzie radosny, ale jednak ponury, bo zimowy czas adwentu.
  - To ważny dzień, przede wszystkim ze względu na jedno z najważniejszych świąt maryjnych. Najświętsza Maryja Panna, prorok Izajasz i św. Jan Chrzciciel to postacie, które towarzyszą nam przez cały adwent - przypomina ks. abp Marian Gołębiewski. Ale przyznaje, że lubi ten dzień także dlatego, że obchodzi we wtorek swoje imieniny.

  Jak będzie świętował? - O godz. 10 w katedrze podczas mszy świętej udzielę święceń jednemu diakonowi, dokonam obłuczyn alumnów z wrocławskiego seminarium duchownego. Potem w seminarium zjemy obiad. Do kleryków przyjadą ich proboszczowie i rodziny - mówi ks. abp Gołębiewski. - Później będę do dyspozycji tych, którzy zechcą mnie odwiedzić. Już się zapowiedziało kilka osób, m.in. mój kolega z czasów maturalnych, który mieszka z rodziną we Wrocławiu. Będę przyjmował gości, częstował ich kawą. Do kawy też się coś słodkiego znajdzie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama