Paweł Pluta
Michał Tórz zdobył sześć bramek dla AS-BAU Śląska
Michał Tórz zdobył sześć bramek dla AS-BAU Śląska Janusz Wójtowicz
Bardzo ważne punkty zdobyli szczypiorniści AS-BAU Śląska Wrocław, pokonując Nielbę Wągrowiec.

Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że odniesione w hali OSiR-u w Dzierżoniowie, bo Orbita była w ten weekend zajęta.

Na dodatek do grona kontuzjowanych Jedziniaka, T. Sadowskiego i Frąszczaka dołączył Garbacz, który także nie mógł zagrać. Po kwadransie gry goście wygrywali 9:4. Trener Jednoróg wziął wówczas czas i zmienił ustawienie z 5+1 na 5-1. To był przełom. Potem AS-BAU Śląsk zaczął odrabiać straty, a w drugiej połowie wygrywał już nawet 25:21.

W środę (godz. 18, Orbita) wrocławianie znów zmierzą się z Nielbą, tym razem w 1/8 finału Pucharu Polski. A w sobotę (godz. 16, Orbita) podejmą zespół Bogdana Wenty - Vive Kielce.

AS-BAU Śląsk Wrocław - Nielba Wągrowiec 33:30 (13:14)
AS-BAU Śląsk: Banisz, Stachera - Kłos, Haczkiewicz, Tórz 6, Marciniak 3, Swat 1, K. Sadowski 1, Gujski 5, Świątek 3, Piętak 14.

Zwycięstwo nad niżej notowanym zespołem z Piotrkowa nie przyszło lubinianom łatwo. Co prawda Zagłębie prowadziło już podczas pierwszej połowy różnicą czterech bramek, jednak w miarę upływu czasu tę przewagę roztrwoniło. W 34 min goście doprowadzili do remisu 12;12, a osiem minut później wyszli nawet na prowadzenie 17:16. Na szczęście zespół Jerzego Szafrańca potrafił włączyć dodatkowy bieg w odpowiednim momencie. Lubinianie zdobyli cztery bramki z rzędu i potem do końca zawodów kontrowali już przebieg wydarzeń na parkiecie. Bardzo dobrze w drugiej odsłonie bronił Adam Malcher, który miał ponad 50-proc. skuteczność.

W czwartek Zagłębie zagra w 1/8 finału Pucharu Polski w Warszawie z AZS AWF.

Zagłębie Lubin - Piotrkowianin Piotrków Tryb. 24:20 (12:9)
Zagłębie: Malcher, Świrkula - Orzłowski, Stankiewicz 4, Niedośpiał, Tomczak 6, Paweł Adamczak 1, Kozłowski 6, Morawski, Migała, Kieliba 2, Jakowlew 1, Nowak 4.

Tylko pierwsze minuty pojedynku z Travelandem dawały głogowianom nadzieję na zdobycie punktów. W 20 min było 7:7, lecz później na parkiecie istniał już tylko zespół z Olsztyna, który z minuty na minutę powiększał swoją przewagę.

Chrobry Głogów - Traveland Olsztyn 20:32 (12:16)
Chrobry: Zapora, Szczęsny - Paluch 5, Achruk 4, Żak 2, Świtała 1, Piotrowski 3, Kuta 3, Ścigaj 2, Wita, Stodtko, Misiaczyk, Łucak, Mochocki.