KGHM: Kontratak związków

  KGHM: Kontratak związków

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Po publikacjach na temat niebotycznych zarobków związkowców, Józef Czyczerski, przewodniczący Sekcji Krajowej Górnictwa Rud Miedzi NSZZ "Solidarność", ujawnił wysokość swojej wypłaty za październik: 2435,42 zł.
  Zapowiada też, że na najbliższym posiedzeniu rady nadzorczej KGHM zapyta, którym działaczom zarząd przyznał wynagrodzenie w wysokości 22 tysięcy złotych (ta kwota pada w artykule "Dziennika-Gazety Prawnej" sprzed dwóch tygodni). Czyczerski jest pewny, że żaden ze związkowców nie otrzymuje takich pieniędzy. A jeśli dostaje - to niezgodnie z prawem.

  Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego odkrył z kolei, że zarząd KGHM wynajął warszawską agencję public relations MDI. Według oficjalnych informacji, ma ona wspierać spółkę w kontaktach z mediami i w innych działaniach. ZZPPM twierdzi, że chodzi o czarny PR. W piśmie do zarządu pyta, czy z pieniędzy spółki jest opłacana firma mająca zdyskretydować ich w oczach opinii publicznej. KGHM zaprzecza, że zajmuje się czarnym PR.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama