18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Impel Gwardia wygrywa w Pile

Pierwszy raz tytuł MVP meczu w PlusLidze Kobiet otrzymała Monika Czypiruk (nr 6) Paweł Relikowski
PTPS Piła - Impel Gwardia Wrocław 2:3. Wrocławskie siatkarki wciąż blisko liderów.

Gwardzistki w tym sezonie już udowodniły, że wcale nie są dziewczynami do bicia. A Piła to nie ten sam zespół, który tak niedawno jeszcze prowadził Jerzy Matlak. Najlepiej było to widać we wczorajszym meczu.

Najbardziej wyrównany był pierwszy set. Oba zespoły broniły piłek meczowych, ale to przyjezdne zachowały więcej zimnej krwi. Drugą partię Gwardia zaczęła nerwowo, ale potem był już tylko koncert gry naszych siatkarek. Pilanki kompletnie nie radziły sobie w przyjęciu, a po gwardyjskiej stronie siatki szalała w ataku Monika Czypiruk. Na drugiej przerwie technicznej przewaga gości wynosiła 6 punktów. Szkoda tylko, że po wygranej w tej partii (25:17) w kolejnej sytuacja się odwróciła. To wrocławianki dały się zaskoczyć zagrywką i tym razem one nie miały nic do powiedzenia, przegrywając do 13.

Obraz gry, niestety, nie zmienił się w czwartym secie. Dopiero przegrywając 17:22, wrocławianki zaczęły pogoń za rywalkami. Miały nawet dwie piłki w górze na remis, ale ich nie wykorzystały i przegrały do 22.

W piątym secie Impel Gwardia prowadziła 5:1 i 9:4, by po chwili remisować (9:9). W decydującym momencie 3 punkty na siatce dla wrocławianek zdobyła Joanna Wołosz.
- Dla mnie nie było tu emocji. Masa seryjnych błędów, mało ciekawych akcji - podsumował spotkanie obecny w Pile Matlak.

Teraz gwardzistki jadą do Baku na rewanżowy mecz Pucharu CEV z Rabitą (10.12). Do Wrocławia wracają w sobotę, by następnego dnia w Orbicie zagrać z Centrostalem Bydgoszcz (14.45, TV 4).

PlusLiga Kobiet
PTPS Piła - Impel Gwardia Wrocław 2:3 (25:27, 17:25, 25:13, 25:22, 11:15)
PTPS Piła: Matyjaszek (4), Konieczna (17), Tokarska (14), Kosmatka (15), Kaczorowska (9), Wojtowicz (13), Maj (L) oraz Kasprów, Martałek (1) i Szczygielska.
Impel Gwardia: Mroczkowska (13), Czypiruk (13), Barańska (12), Sobolska (6), Szafraniec (9), Wołosz (10), Krzos (L) oraz Czerwińska, Efimienko (5) i Owczynnikowa.
Pozostałe mecze 8. kolejki: Muszynianka Muszyna - Gedania Żukowo (05.12), Aluprof Bielsko-Biała - AZS Białystok (05.12), Centrostal Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza (06.12), Budowlani Łódź - Stal Mielec (07.12).