Lubińska policja ruszyła ze społeczną kampanią "Oczy"

  Lubińska policja ruszyła ze społeczną kampanią "Oczy"

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Policjanci liczą na informacje od lubinian. Zapewnią nawet anonimowość w walce o spokój.
  W mieście pojawiły się billboardy z hasłem "Zauważyłeś coś? Nie bądź obojętny. W Lubinie jest blisko 77 tysięcy par oczu". Tyle mieszkańców, łącznie z noworodkami, mieszka w stolicy polskiej miedzi i każdy to potencjalny wróg przestępcy.
  - Policja nie jest w stanie sama zapewnić obywatelom bezpieczeństwa - uważa komendant lubińskiej policji Tomasz Gołaski.

  Kampania ma przekonać lubinian do kontaktowania się z policją. Już teraz policja dostaje 150-200 sygnałów dziennie od mieszkańców. Najczęściej pomagają złapać złodziei włamujących się do aut.
  Mimo to blisko połowa sprawców przestępstw pozostaje bezkarna. Jak wylicza policja, około 70 procent rozbojów, włamań, kradzieży i pobić w mieście popełnia grupa tych samych ludzi.

  Jeśli mieszkańcy nie będą obojętni na ich wykroczenia, policja liczy na znaczne ograniczenie drobnej przestępczości w mieście.
  - Czekamy na szybkie, anonimowe reakcje mieszkańców, które umożliwią złapanie przestępców na gorącym uczynku - dodaje Gołaski. - Jeżeli rzeczywiście dojdzie do ujęcia przestepcy na gorącym uczynku, to wzywający policji nie będzie przesłuchiwany jako świadek. To nie jest donoszenie, tylko dbanie o własne bezpieczeństwo.

  W kampanię społeczną zaangażowała się także lubińska straż miejska oraz stowarzyszenie "Viribus Unitis".
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama