Ważne
  Wrocław: Działa już rada ds. seniora

  Wrocław: Działa już rada ds. seniora

  BK

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Od dziś działa w stolicy Dolnego Śląska rada ds. seniora. Urzędnicy podkreślają, że jest to rada do spraw, a nie rada seniorów.
  - Ma się zajmować sprawami osób urodzonych trochę wcześniej, ale nie dyskryminujemy osób będących dziś jedynie kandydatami na seniorów - mówi Dominik Golema, zastępca dyrektora departamentu spraw społecznych we wrocławskim urzędzie miejskim.

  W radzie znalazło się 12 osób. Na jej czele stanęła dr Walentyna Wnuk, kreatorka uniwersytetu trzeciego wieku. W skład rady weszli lekarze, psycholodzy i inni specjaliści zajmujący się kłopotami seniorów we Wrocławiu.

  Rada ma być ciałem doradczym i opiniującym. Sama ma się zdecydować czym się będzie zajmować. Prezydent Wrocławia, który tę radę powołał (przypomnijmy, że pierwsza z takim pomysłem wystąpiła radna PO Reanta Granowska, ale władze miasta uznały, że same sobie zorganizują taką radę) postanowił pozwolić jej członkom samym wybrać sprawy priorytetowe. Zgodnie z zasadą, że eksperci dostrzegą coś, czego urzędnicy zza biurka nie widzieli wcześniej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A kto wchodzi w skład rady?

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

   jak w temacie

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo