Dolny Śląsk. Nagrodzeni za działania proekologiczne

  Dolny Śląsk. Nagrodzeni za działania proekologiczne

  Zdjęcie autora materiału

  Gazeta Wrocławska

  Spółka Wodnik z Trzebnicy, Zespołu Szkół w Kłodzku, Związek Gmin Karkonoskich, Zakład Gospodarowania Odpadami w Gaci-Oławie i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej z Jeleniej Góry to laureaci ogólnopolskiego konkursu o Puchar Recyklingu. Laureaci otrzymali w nagrodę w sumie 24 tys. zł.
  - Czeki trafiły do instytucji, które prowadzą selektywną zbiórkę odpadów i edukację ekologiczną - informuje Robert Borkacki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

  Wodnik rozstawił ponad 5 tys. pojemników na odpady w trzebnickich zakładach pracy, instytucjach, wspólnotach i spółdzielniach mieszkaniowych. Gospodarstwa indywidualne co roku dostają kilkanaście tysięcy worków do segregacji śmieci.

  Zakład Gospodarowania Odpadami w Gaci dostał wyróżnienie w kategorii Złota Bela Makulatury. Spółka rozstawiła 200 kompletów pojemników na tworzywa sztuczne, papier i metale. W ciągu roku zakład zebrał i przekazał do recyklingu prawie 2000 ton makulatury. To w przeliczeniu na mieszkańca daje ponad 12 kg.

  Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Jeleniej Góry otrzymało statuetkę Lidera Zbiórki Tworzyw. Aktualnie na terenie miasta ustawionych jest 388 pojemników do selektywnej zbiórki plastikowych opakowań. W ubiegłym roku przedsiębiorstwo zebrało prawie 100 tys. kg tych odpadów oraz 227 ton stłuczki szklanej.
  MPGK uruchomił także Punkt Dobrowolnego Gromadzenia Odpadów, w którym mieszkańcy mogą nieodpłatnie zostawić m.in. zużyty sprzęt RTV i AGD.

  Związek Gmin Karkonoskich natomiast może poszczycić się nominacją Tygrysa Recyklingu. W efekcie realizowanego przez ZGK programu segregacji odpadów zostało zebranych i poddanych recyklingowi w ciągu roku ponad 156 ton opakowań z tworzyw sztucznych i 571 ton opakowań szklanych. Związek prowadzi także edukację ekologiczną. Corocznie organizuje konkursy dla dzieci i młodzieży.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama