Ważne
  Oczyszczalnia znów pracuje

  Oczyszczalnia znów pracuje

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Udało się uruchomić oczyszczalnię ścieków w Proboszczowie. Od miesiąca nie działała, a zamieszkałemu przez 72 rodziny popegeerowskiemu osiedlu groziło zalanie fekaliami.
  Wysiadło zasilanie, ale właściciel fermy trzody chlewnej, przez którą biegną przewody, nie chciał wpuścić na swój teren energetyków. W poniedziałek - przygotowując artykuł "Stop, teren prywatny" (przeczytaj)- przekonaliśmy Lesława Konopkę, by pozwolił naprawić złącze.

  Wójt gminy Pielgrzymka Tomasz Sybus natychmiast sprowadził służby energetyczne. Zasilanie działa, silniki pracują. Już we wtorek dzwonił do nas Krzysztof Majewski, mieszkaniec osiedla w Proboszczowie, wdzięczny za skuteczną interwencję.

  - Dziękuję za wasz artykuł. Bardzo nam wszystkim pomógł - mówi też wójt Pielgrzymki Tomasz Sybis. Za kilka dni gmina chce przeprowadzić badanie ścieków, aby upewnić się, że oczyszczalnia jest w pełni sprawna.

  Gmina stara się o przejęcie oczyszczalni. - Albo będziemy ją modernizować, albo wybudujemy zupełnie nową - deklaruje wójt Pielgrzymki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo