Wrocław: Ochroniarze z dworca usłyszeli zarzuty

  Wrocław: Ochroniarze z dworca usłyszeli zarzuty

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dwaj byli ochroniarze z wrocławskiego Dworca Głównego usłyszeli w prokuraturze zarzuty o brutalne traktowanie bezdomnych.
  To echa sprawy ujawnionej kilka miesięcy temu.

  Według śledczych, ochroniarze bili koczujących na dworcu bezdomnych. Używali wobec nich paralizatorów. Obaj podejrzani są o naruszanie nietykalności cielesnej bezdomnych.

  Jeden z podejrzanych ochroniarzy ma licencję agenta ochrony mienia. Dlatego jemu śledczy postawili dodatkowo zarzut. Twierdzą, że naruszył przepisy ustawy o ochronie osób i mienia. Brutalnie odnosząc się do bezdomnych przekroczył swoje uprawnienia, za co grozi pięć lat więzienia.

  Przypomnijmy, że skandal na Dworcu Głównym media ujawniły na początku roku. Pokazano wtedy m.in. film nagrany telefonem komórkowym przez jednego z pracowników ochrony dworca. Widać na nim, jak ochroniarze używają paralizatora wobec bezdomnego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama