Wyzwiska bolą najbardziej. W XIII LO we Wrocławiu o przemocy

  Wyzwiska bolą najbardziej. W XIII LO we Wrocławiu o przemocy

  Paulina Ungier

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Specjaliści z kuratorium, policji i szkół w Zespole Szkół nr 5 przy ul. Hauke-Bosaka dyskutowali o problemie przemocy na konferencji zorganizowanej przez działającą tam Młodzieżową Wszechnicę Dziennikarską.
  - Rozstanie rodziców, wyjazdy za granicę, brak umiejętności rozmawiania z młodymi ludźmi to główne powody ich agresywnego zachowania - wyliczała Hanna Prokopska, pedagog ze szkoły.

  Dyskutanci zgodnie zauważyli, że wiek, w którym młodzi zaczynają przekraczać pewne granice, stale się obniża. Kamila Cupryś, policjantka z zespołu ds. nieletnich komisariatu policji Wrocław-Rakowiec:

  - Coraz częściej potrzebne są interwencje już w podstawówkach.
  Wzrasta także procent dziewcząt biorących udział w przestępstwach. Krystyna Józwenko-Jager z kuratorium oświaty wskazywała natomiast na błędy popełniane przez rodziców, kiedy ich dzieci są jeszcze w wieku przedszkolnym: wielogodzinne gry komputerowe, które ociekają krwią i przemocą. Dostało się też niektórym nauczycielom, którzy nie chcą lub nie potrafią zauważyć tego, że uczeń jest szykanowany przez kolegów, poniżany, odrzucony.

  Według Hanny Prokopskiej za akty agresji dzieci są odpowiedzialni ich rodzice, którzy w pewnym momencie zaczęli popełniać błędy wychowawcze, a teraz nie potrafią się do nich przyznać, odrzucając pomoc i obwiniając za wszystko jedynie dziecko.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama