Bohaterowie drugiego planu: Małgorzata Korny

  Bohaterowie drugiego planu: Małgorzata Korny

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Śląsk to nie tylko trener, piłkarze i prezes. Są na Oporowskiej ludzie, którzy pozostają w cieniu, ale znaczą równie dużo.
  Przedstawiamy kolejną z takich osób: Małgorzatę Korny, dyrektor ds. organizacyjnych.

  Pracę w klubie z Oporowskiej zaczęła jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku.
  - To było wtedy, gdy Śląsk stał się spółką. Lata 1997-1998 - opowiada Małgorzata Korny. - Lubię tę pracę, bo nie jest monotonna. W sporcie każdego dnia coś się dzieje innego. A jak już jest mecz, to w ogóle może się wiele wydarzyć - dodaje.

  W Śląsku Małgorzata Korny jest odpowiedzialna za ogólnie pojętą organizację. A dokładnie chodzi o uzyskiwanie licencji na grę w ekstraklasie, pozwolenia na organizowanie imprez masowych, jakimi są mecze, i samą organizację ligowych pojedynków.

  - Przy organizacji meczów trzeba umieć twardo egzekwować, czego się oczekuje, bo to przynosi później oczekiwany efekt. Ale czasami trzeba też umieć ustąpić. To zależy od sytuacji - opowiada sama zainteresowana.

  Małgorzata Korny odpowiedzialna jest też między innymi za kibiców gości. - Dzwonią i ustalamy na przykład, jakie będą flagi. Tak było w poprzednim sezonie z Legią. Działacze z Warszawy ostrzegali mnie, że ich kibice są niesłowni, ale ja tego nie mogę powiedzieć, bo to, co ustaliliśmy, było dotrzymane - zdradza dyrektor ds. organizacyjnych w Śląsku.

  Praca do łatwych nie należy jeszcze między innymi z tego względu, że pani Małgorzata działa w świecie piłki nożnej, zdominowanym przez mężczyzn.
  - Na początku dało się odczuć inne traktowanie, ale to się zmieniło. Jest nas chyba tylko trzy w Polsce i jesteśmy stawiane za wzór. Są nawet sugestie, aby stawiać na kobiety - zdradza Małgorzata Korny.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Gry On Line - Zagraj Reklama