Zakładowa Solidarność weszła w spór zbiorowy z zarządem KGHM...

  Zakładowa Solidarność weszła w spór zbiorowy z zarządem KGHM

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Pięć komisji zakładowych NSZZ Solidarność w Polskiej Miedzi: w ZG Lubin, Polkowice-Sieroszowice i Lubin oraz Zakładów Wzbogacania Rud i Hydrotechnicznego wszczęły spór zbiorowy z zarządem spółki.
  Związkowcy domagają się, m.in., podpisania umowy społecznej z 10-letnimi gwarancjami zatrudnienia załogi, a także utrzymania dotychczasowych uprawnień i świadczeń. Żądają też, by w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy znalazł się punkt o pakiecie medycznym.

  Dzisiaj wszystkie pisma trafiły do biura zarządu KGHM. Jeśli w ciągu pięciu dni władze spółki nie uwzględnią zawartych w nich żądań, związkowcy będą prowadzić spór zbiorowy z akcją strajkową włącznie.
  - Naszym zdaniem, decyzja rządu w sprawie dalszej prywatyzacji KGHM jest niebezpieczna - mówi Józef Czyczerski, szef Solidarności w ZG Rudna. - W ministerstwie skarbu zagrożeń jednak nie widzą, więc nie powinno być problemów z zawarciem porozumienia z zarządem spółki.

  Rząd planuje sprzedaż w przyszłym roku 10 proc. akcji KGHM. Obecnie ma ich ok. 42 proc.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama