Giuliano Molineri przyjedzie do Wrocławia

  Giuliano Molineri przyjedzie do Wrocławia

  red

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W dniach 2-6 grudnia 2009 r. będziemy gościć we Wrocławiu Giuliano Molineriego
  Molineri jest propagatorem wzornictwa przemysłowego. Włączył się między innymi w zakończone sukcesem starania o goszczenie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie (2006) i uzyskanie przez to miasto tytułu Światowej Stolicy Designu (2008).

  We Wrocławiu Giuliano Molineri będzie prowadził wykłady i warsztaty na Akademii Sztuk Pięknych, w liceach ogólnokształcących, we Wrocławskim Parku Przemysłowym oraz w Galerii BWA Design przy ulicy Świdnickiej, na który mogą przyjść wszyscy chętni.
  Wykład dla mieszkańców Wrocławia: "Mi piace il design", czyli jak żyć kreatywnie w mieście z charakterem, odbędzie się w Galerii BWA Design, ul. Świdnicka 2-4, w piątek, 4 grudnia, o godz.18.30. Wstęp wolny.

  Najważniejszą datą dla rozwoju wzornictwa przemysłowego był 1 maja 1851 roku, kiedy to królowa Wiktoria otworzyła pierwszą na świecie Wielką Wystawę Przemysłu Wszystkich Narodów w Londynie. Wówczas Anglia była mocarstwem przemysłowym. Wystawa była wielką demonstracją osiągnięć nauki i techniki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama