Koszykówka kobiet: CCC w cuglach zdobyło Poznań

Marcin Indzierowski
Amisha Carter zagrała w Poznaniu popisowy mecz
Amisha Carter zagrała w Poznaniu popisowy mecz Piotr Krzyżanowski
Brak kontuzjowanych Nadii Parker i Małgorzaty Babickiej nie przeszkodził CCC w pokonaniu INEI AZS Poznań.

Polkowiczanki już do przerwy prowadziły różnicą trzynastu punktów. Tercet Amisha Carter, Veronika Bortelova i Daria Mieloszyńska zdobył odpowiednio 17, 13 i 12 punktów. W AZS-ie niesamowite zawody grała Adrianne Ross (po dwóch kwartach miała 21 punktów, 9/10 z gry).
Ograniczenie poczynań Amerykanki było kluczem do sukcesu CCC w drugiej połowie.

Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza nie grały już z takim rozmachem w ataku, jak przed przerwą, ale konsekwentnie starały się twardo bronić i uniemożliwiać poznaniankom zdobywanie łatwych punktów. Już pod koniec trzeciej kwarty CCC prowadziło dwudziestoma punktami (74:54).
Rozsądna gra do ostatniej minuty sprawiła, że żadna krzywda naszym koszykarkom stać się już nie mogła.

Zawodniczką meczu była zdecydowanie Carter, która zdobyła 26 punktów, miała też 9 zbiórek i 2 przechwyty. I to wszystko w niespełna 30 minut. Brawo!

Zawodniczką meczu była zdecydowanie Carter, która zdobyła 26 punktów.

Emocji nie zabrakło w hicie kolejki. Wiśle Kraków nie udało się wygrać z niepokonanym w lidze AZS-em Gorzów Wielkopolski, mimo że po trzech kwartach było 67:54 dla gospodyń. Ostatnie 10 minut zespół Jose Hernandeza przegrał aż 9:29! Pod wodzą Hiszpana, przez niektórych promowanego jako świetnego kandydata na trenera reprezentacji Polski, wiślaczki przegrały cztery mecze ligowe i w zasadzie mogą już tylko pomarzyć o pierwszej pozycji w tabeli po sezonie zasadniczym.

INEA AZS Poznań - CCC Polkowice 75:90 (22:28, 18:25, 18:23, 17:14).

INEA: Ross 24 (3), Skobel 18 (2), Mrozińska 10, Kędzia 10, Mazurczak 6, Idczak 3 (1), Szemraj 2, Pamuła 2, Rafałowicz 0, Woźniak 0, Motyl 0.
CCC: Carter 26, Mieloszyńska 17 (3), Bortelova 15 (3), Pietrzak 14 (2), Coleman 11, Trafimava 7 (1), Rozwadowska 0, Paździerska 0.
W statystyce: zbiórki 20:32 (Kędzia 7 - Carter 9), asysty 18:16 (Idczak 9 - Pietrzak, Bortelova po 4).