Karpacz pięknieje za pieniądze z Unii

  Karpacz pięknieje za pieniądze z Unii

  Rafał Święcki

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Karpacz zdobył unijne pieniądze na budowę hali sportowej. To pierwszy tego typu obiekt w mieście, bo własnej hali nie ma nawet istniejąca tu od lat Szkoła Mistrzostwa Sportowego.
  Gmina już rozpoczęła inwestycję - obiekt powstaje przy szkołach podstawowej i gimnazjum. Jego otwarcie zaplanowano na początek przyszłego roku. Unijny program Europejska Wspólnota Terytorialna sfinansuje go w 85 proc. Całość prac wyceniono na ok. 8 mln zł.

  W ciągu ostatnich trzech lat Karpacz złożył 26 wniosków o dofinansowanie do różnych programów pomocowych. Dotąd dostał 21 mln zł na realizację 13 projektów. Wkład miasta w te inwestycje to 7 mln zł. Dzięki tym środkom uda się m.in. odnowić zabytkowy dworzec i przenieść tam Muzeum Zabawek.

  Odnowiony zostanie park przy lipie sądowej, wyremontowanych ma być też 14 ulic. Za unijne pieniądze oznakowano atrakcje turystyczne. Zrefundowana zostanie przebudowa przedszkola.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama