Lubinianin Henryk Rusewicz wydał kolejną książkę

  Lubinianin Henryk Rusewicz wydał kolejną książkę

  AAG

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Tym razem opisał Zamki, dwory i pałace powiatu lubińskiego. Na publikację składają się teksty poświęcone historii zabytkowych budowli, które zachowały się często już tylko jako ruiny. Każda informacja o historycznym obiekcie poprzedzona jest kilkoma zdaniami na temat historii miejscowości, w której zabytek się znajduje.
  Wielkim atutem książki są ilustracje, które autor sam wykonał. - Obiekty, których stan techniczny pozwala na odczytanie bryły i kompozycji, ukazałem w takim stanie, w jakim są w chwili obecnej - pisze Henryk Rusewicz. - Te, których już nie ma, a także te, których stan jest wręcz katastrofalny, przedstawiłem w stanie ich świetności, przed 1945 rokiem.

  Autor zaprezentował herby ważniejszych rodów szlacheckich, mieszkających na tym terenie. To druga książka historyka i artysty z Lubina. Pierwszą poświęcił kościołom i świątyniom powiatu lubińskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama