Piłka ręczna: Po nokaucie czas na derby

Paweł Pluta
O takim meczu, jaki rozegrali piłkarze ręczni Zagłębia Lubin w późny czwartkowy wieczór, najlepiej jak najszybciej zapomnieć.

Podopieczni Jerzego Szafrańca przegrali z kretesem w Kielcach z Vive 24:42. Wyrównana gra toczyła się jedynie do 20 minuty, kiedy zespół Bogdana Wenty wygrywał tylko 12:11. Potem na parkiecie istniała już tylko drużyna mistrzów Polski. Do przerwy Vive prowadziło różnicą dziewięciu bramek, a w 54 min aż dwudziestu goli! Lubinianie stracili 16 bramek z samych kontr.
- To była dla nas bardzo sroga lekcja. Mam nadzieję, że niektórzy zawodnicy wyciągną z niej wnioski - mówił po meczu trener Szafraniec.

Czy tak będzie, przekonamy się już w niedzielę (godz. 18), kiedy Zagłębie podejmie we własnej hali Chrobrego Głogów. Z pewnością siódemka Jacka Okpisza będzie chciała wykorzystać ten nokaut lubinian w Kielcach i zrewanżować się Zagłębiu za porażkę z pierwszej rundy w Głogowie 23:31. Szczypiornistom Chrobrego tym bardziej będzie zależało na zwycięstwie, bo sytuacja tego zespołu w tabeli jest bardzo kiepska. Z kolei lubinianie mają zamiar zatrzeć niemiłe wspomnienia z pogromu w Kielcach.