Zabił jednym pchnięciem noża

  Zabił jednym pchnięciem noża

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Do Sądu Okręgowego w Legnicy trafił akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi Ż., mieszkańcowi gminy Pęcław (powiat głogowski), który odpowiada za zabójstwo swojego znajomego. Zadał mu jeden, śmiertelny cios nożem w serce.
  Tragedia wydarzyła się na początku kwietnia. Feralnego dnia Andrzej Ż. wędkował z sąsiadem - Grzegorzem J. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Gdy się rozeszli, mężczyzna odwiedził znajomych, a potem wybrał się w drogę powrotną do domu.

  W pewnym momencie niespodziewanie zaatakował go Grzegorz J. Miał do niego jakieś pretensje. Mężczyźni zaczęli się sprzeczać. Doszło między nimi do szarpaniny.
  - Potem Andrzej Ż. przyszedł do domu, opowiedział żonie, co się stało, wziął nóż i wyszedł - relacjonuje Joanna Sławińska-Dylewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

  Mężczyzna wywołał znajomego z domu. Na podwórku tylko raz pchnął go nożem w klatkę piersiową. Jak się potem okazało, trafił w samo serce. Według ustaleń prokuratury, ostrze wbiło się na głębokość około dwunastu centymetrów. Potem Andrzej Ż. wrócił do domu i zawiadomił policję o tym, co się stało. W trakcie przesłuchania potwierdził przebieg wydarzeń, ale zaprzeczył, że celowo zadał śmiertelny cios.
  Przez cały czas przekonywał policjantów, że był to nieszczęśliwy wypadek, a nożem chciał tylko nastraszyć znajomego, żeby już więcej nie traktował go w ten sposób.

  - Biegli wykluczyli jednak wersję, że był to nieszczęśliwy wypadek - dodaje Joanna Sławińska-Dylewicz. Stwierdzili jedynie, że w chwili zabójstwa mężczyzna miał znacznie ograniczoną zdolność rozumienia tego, co robi, a tym samym kierowania swoim zachowaniem.

  Ta okoliczność może spowodować, że sąd złagodzi karę. Za zabójstwo grozi co najmniej 8 lat więzienia, a nawet dożywocie. Obecnie Andrzej Ż. przebywa w areszcie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama