W Legnicy w poniedziałek zamkną ul. Kartuską. Będą korki

  W Legnicy w poniedziałek zamkną ul. Kartuską. Będą korki

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W poniedziałek rano zamknięta zostanie ulica Kartuska, od skrzyżowania z ulicą Libana do mostu na Kaczawie. To jedna z głównych ulic Legnicy, a także fragment drogi krajowej 94. W centrum będą korki.
  - Ja się już do nich przyzwyczaiłem - uśmiecha się legniczanin Jan Markiewicz. - Niedawno zakończył się trwający prawie pół roku remont ul. Wrocławskiej. Po kilku dniach stania w korkach przestałem jeździć przez centrum w godzinach szczytu. Wolałem nadłożyć drogi, a mimo to szybciej byłem w domu.
  Podczas tego remontu przejazd na osiedle Piekary trwał dłużej o około 20 minut.

  Komisarz Jacek Nitka, szef legnickiej drogówki, przypuszcza, że utrudnienia będą dosyć spore.
  - Na szczęście tylko przez tydzień - mówi komisarz Nitka. - Radziłbym jednak kierowcom omijać centrum i pojechać ulicami Szczytnicką i Bydgoską.

  Zamknięcie ul. Kartuskiej związane jest z rewitalizacją ulic Pobożnego i Chrobrego. Przez tydzień robotnicy będą przyłączali przebudowywaną kanalizację przeciwdeszczową na tych ulicach do rury biegnącej ul. Kartuską. Legniczanie martwią się jednak, że te prace przeciągną się znacznie dłużej. Remont ul. Wrocławskiej miał się zakończyć pod koniec września, a trwał miesiąc dłużej.

  Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, zapewnia, że te roboty zakończą się w terminie. A korki?
  - Podczas remontu na Wrocławskiej były znacznie mniejsze, niż przypuszczaliśmy - mówi dyr. Szymkowiak. - Teraz też na pewno przejazd przez centrum zajmie więcej czasu. Radziłbym więc omijać je ulicami Bydgoską, Szczytnicką i Pątnowską.

  Przy remontach widać, że w Legnicy bardzo potrzebny jest trzeci most. Dla kierowców, którzy będą się przedzierali przez centrum, ZDM przygotował objazd. Jadący drogą nr 94 od strony Wrocławia, do centrum zjadą z ul. Wrocławskiej w Moniuszki, następnie w II Armii Wojska Polskiego, przez most na Kaczawie i ponownie Wrocławską do placu Wilsona. Dla jadących w kierunku Wrocławia obowiązywać będzie odwrotny układ objazdu.

  Dla pasażerów autobusów przygotowano dodatkowy przystanek na ul. Moniuszki.
  W przyszłym roku planowany jest remont ul. II Armii WP, od skrzyżowania ul. Moniuszki z al. Rzeczpospolitej. Potrwa on pół roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama