Rury nam się sypią

  Rury nam się sypią

  Małgorzata Rabenda, Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławskie magistrale wymagają remontu. Do 2012 roku wymiany doczeka się 100 kilometrów wodociągów.
  Wojszyce, Partynice, Ołtaszyn, Gaj, Tarnogaj, Krzyki, Jagodno, Klecina, Oporów, Grabiszynek i Borek - to osiedla, których mieszkańcy w czwartek do godz. 10 mogą mieć suche krany.
  To efekt awarii jednej z magistrali wodociągowych, do której doszło kilka tygodni temu pod ulicą Bardzką. Teraz robotnicy naprawiają rurę i w środę późnym wieczorem musieli wstrzymać częściowo dostawę wody.

  To już kolejny podobny przypadek w ostatnich tygodniach. Wcześniej duże części Wrocławia zostawały bez wody m.in. z powodu awarii przy ulicy Krakowskiej.
  Niestety, nie ma żadnych gwarancji, że niebawem sytuacja się nie powtórzy.
  Wszystko przez to, że aż kilkaset z około 1800 kilometrów wszystkich wrocławskich rur pochodzi
  jeszcze z pierwszej połowy XX wieku.
  Jeszcze więcej kłopotów sprawiają te kładzione w latach 70. i 80. minionego wieku. Często wykonywano je z materiałów fatalnej jakości.

  Niestety, wrocławskie doświadczenia pokazują, że jedna awaria rury może szybko pociągnąć za sobą kolejną. Tak było na przykład w maju ubiegłego roku, kiedy pękł wodociąg przy ul. Walońskiej, a dwa tygodnie później przy moście Oławskim.
  Wrocławianie najbardziej zapamiętali jednak awarię rurociągu przy ul. Legnickiej w lecie 2006 r. Woda zalała przejście podziemne na pl. Strzegomskim i fragment ul. Legnickiej.

  Pracownicy wodociągów zapewniają, że robią wszystko, by uniknąć komplikacji.
  - Gdy wyłączamy jeden odcinek, woda płynie innymi rurociągami. Na przykład na Psie Pole może docierać z Mokrego Dworu, ale również z zakładu Na Grobli - zapewnia Katarzyna Magoń z MPWiK.
  Wodociągowcy zapowiadają, że będą sukcesywnie wymieniać wrocławskie rury. Do 2012 roku wymiany doczeka się 100 kilometrów wodociągów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama