Gmina Jelenie Góra otrzymała pozwolenie na budowę Term...

  Gmina Jelenie Góra otrzymała pozwolenie na budowę Term Cieplickich

  Rafał Święcki

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dokumenty przygotowywało lwóweckie starostwo. Ten urząd wyznaczył bowiem wojewoda dolnośląski do wydania decyzji w tej sprawie, bowiem urząd w Jeleniej Górze nie mógł decydować we własnej.
  Budowa term w Cieplicach ma rozpocząć się w przyszłym roku. Miasto wkrótce podpisze umowę z Polską Organizacją Turystyczną na dofinansowanie inwestycji.
  Projekt dostanie prawie 20 mln zł z Unii Europejskiej.

  Baseny mają powstać na 2 hektarach kupionych od fabryki PM Poland. Kilkadziesiąt metrów od płotu zakładu znajduje się odwiert źródła C-1, skąd miałaby być czerpana gorąca woda do ogrzewania basenów. Dodatkowym walorem jest położenie - tuż przy Parku Zdrojowym.

  Kompleks pomieści dwa baseny letnie i kilka basenów pod dachem.
  Przed Jeleną Górą stoi jednak poważne wyzwanie. Ponieważ obiekt ma kosztować w sumie około 48 milionów złotych, a Unia sfinansuje go w 40 procentach, gmina musi zdobyć resztę pieniędzy. W budżecie ich nie znajdzie. Nie podjęto jeszcze decyzji, czy gmina zaciągnie kredyt, czy wypuści miejskie obligacje.
  Mieszkańcy Jeleniej Góry na kompleks basenów czekają już ponad 10 lat. Jego budowę obiecywał jeszcze poprzedni prezydent.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama