Specjalistyczna firma znalazła w Boguszowie-Gorcach pociski...

  Specjalistyczna firma znalazła w Boguszowie-Gorcach pociski i bomby

  Paweł Gołębiowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Na placu nieczynnego punktu skupu złomu koło dworca kolejowego w Boguszowie-Gorcach odkopano kilkadziesiąt pocisków.
  O tym, że mogą tam być ukryte materiały wybuchowe, opowiedział nam Mirosław Jankiewicz z Boguszowa-Gorców.

  O sprawie pisaliśmy w sobotnio-niedzielnym wydaniu "Polski-Gazety Wrocławskiej". Mężczyzna poinformował, że pięć lat temu, na zlecenie jednej z firm, zakopywał pociski koło dworca w Boguszowie-Gorcach. Miało z nim pracować czterech innych kolegów. Dziś pracują za granicą. Pan Mirosław opowiadał, że ukryli pod ziemią kilka ton pocisków. Historię potwierdził też Ryszard Gnyp, znany w mieście społecznik. Przyznał, iż kilka lat temu rozmawiał z człowiekiem, który zlecał zakopanie pocisków.

  Sprawa trafiła na policję. Ta natychmiast zabezpieczyła plac. Całą dobę pilnował go patrol policji.
  - Przesłuchaliśmy też wszystkich, którzy mogli coś więcej powiedzieć o tej sprawie - mówi Jerzy Rzymek z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Funkcjonariusze ściągnęli też specjalistyczną firmę, która wczoraj odkopała pociski. Na szczęście okazało się, że pod ziemią w dawnym punkcie skupu złomu nie zakopano takiego arsenału niewybuchów, jak zapowiadał Mirosław Jankiewicz.

  - Teren spenetrowała firma specjalistyczna. Znaleziono tylko skorupy po pociskach artyleryjskich i kilkadziesiąt sztuk wystrzelanej amunicji lotniczej - mówi Sławomir Stokłosa, komendant Straży Miejskiej w Boguszowie-Gorcach.Wykopano kilkadziesiąt pocisków. Część z nich z prochem.

  Zapewnia, że po informacjach, które docierały także do mediów, w mieście przygotowani byli na wszystko. Także na ewakuację mieszkańców z domów wokół wskazywanego miejsca złożenia pocisków.

  - Na szczęście specjaliści stwierdzili, że nie ma zagrożenia - wyjaśnia Stokłosa.
  Po znalezione pociski przyjadą dziś saperzy z Głogowa. Na razie wciąż są one zabezpieczane przez policję.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama