Legnica: Bonifikaty za wykup mieszkania wracają

  Legnica: Bonifikaty za wykup mieszkania wracają

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Projekt uchwały o odstąpieniu od żądania zwrotu udzielonej bonifikaty za wykup mieszkania wraca do porządku obrad legnickiej rady miejskiej. Będzie głosowany 30 listopada.
  Już dwukrotnie był ściągany z powodów proceduralnych.

  Czekano na stanowisko wojewody, który uznawał taki projekt za zgodny z prawem, ale potem stwierdził, że taka uchwała naruszałaby przepisy. W ubiegłym tygodniu przewodnicząca rady Ewa Szymańska po raz drugi zdjęła projekt z porządku obrad, ale w poniedziałek powrócił. Dostała bowiem kolejne stanowisko wojewody - z zielonym światłem dla uchwały.

  - Stanowisko jest nieco inne od poprzedniego - przyznaje Ewa Szymańska. - Wojewoda uznał, że w tym przypadku prawo może działać wstecz, bo nie działa na szkodę obywateli.

  Takiej uchwały chcą dwie rodziny. Kupiły mieszkania za 5 proc. wartości z ustawowym zakazem sprzedania przez 5 lat. Inaczej groził zwrot 95 proc. bonifikaty. Jednak w międzyczasie ustawodawca dopuścił możliwość sprzedaży mieszkania, o ile z zysku zostanie kupione inne. Rodziny uznały, że mogą już sprzedać lokale, ale prezydent żąda od nich zwrotu ulgi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama