Wałbrzyszanin przyniósł do muzeum filmy o przedwojennym...

  Wałbrzyszanin przyniósł do muzeum filmy o przedwojennym mieście

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Są pierwsze efekty akcji Muzeum w Wałbrzychu, którą propagowaliśmy we wrześniu na łamach "Polski-Gazety Wrocławskiej". Wspólnie z dyrekcją placówki zachęcaliśmy mieszkańców miasta do przekazywanie eksponatów dokumentujących historię Wałbrzycha z lat 1933-1950. Dla ofiarodawców Muzeum przygotowało dyplomy z podziękowaniami, darmowe, dożywotnie bilety wstępu oraz pieniądze za szczególnie cenne eksponaty.
  - W związku z apelem zamieszczonym w gazecie zgłosił się do nas mężczyzna, który przyniósł taśmy filmowe - wyjaśnia Marek Stadnicki, dyrektor Muzeum w Wałbrzychu. - Ze wstępnych oględzin wynika, że jest na nich utrwalony prawdopodobnie Wałbrzych z okresu międzywojennego.

  To nie pierwsza taka darowizna. Wcześniej skrzynię z kilkunastoma szpulami starych taśm filmowych przekazał także mieszkaniec dzielnicy Nowe Miasto.
  - Skrzynia leżała przez wiele lat na strychu, a później w piwnicy - opowiada Lesław Malinowski, rencista z Wałbrzycha.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama