Superszkoła w Szalejowie Górnym

  Superszkoła w Szalejowie Górnym

  PG

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W Szalejowie Górnym, w gminie Kłodzko, ruszyła budowa nowoczesnego kompleksu szkolno-sportowego. Ma być on gotowy już w połowie 2011 roku.
  Przestanie wtedy istnieć stara szkoła podstawowa, w której uczy się 49 dzieci. Mają tam fatalne warunki. Nie ma np. sali gimnastycznej, a do toalety uczniowie muszą chodzić do wychodka na podwórku.

  W nowym kompleksie obok budynku szkoły powstanie hala sportowa. Planowane jest też zagospodarowanie okolicy. Powstaną tam między innymi wielofunkcyjne boiska sportowe.
  - Przymierzaliśmy się do tej inwestycji już od kilku lat, ale teraz udało nam się zdobyć dofinansowanie ze środków unijnych - mówi Ryszard Gąsiorek, zastępca wójta gminy wiejskiej Kłodzko.


  Projekt ma kosztować ponad 5,5 miliona złotych, z czego ponad 500 tysięcy zostanie przeznaczonych na wyposażenie placówki. Z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego gmina dostała ponad 3,8 miliona złotych, resztę dołożyła z własnych pieniędzy.

  - Nowa placówka będzie jedyną w gminie szkołą integracyjną - wyjaśnia zastępca wójta. Będą się w niej uczyły dzieci nie tylko z Szalejowa Górnego, ale także Szalejowa Dolnego, gdzie również zostanie zlikwidowana stara podstawówka, i ze Starego Witoszowa.
  Dzieci z tej ostatniej miejscowości dojeżdżają obecnie do szkoły w Polanicy-Zdroju.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama