Opłaca się wynajmować

  Opłaca się wynajmować

  WK

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ponieważ oprocentowanie lokat i obligacji detalicznych w ostatnim czasie spadało, zakup mieszkania pod wynajem zaczyna być coraz bardziej opłacalną inwestycją.
  Eksperci Open Finance w swoich wyliczeniach wzięli pod uwagę ceny w największych miastach Polski (uzyskane na podstawie transakcji dokonanych przez klientów Open Finance, Home Brokera i Dom Banku) oraz średnie stawki na rynku najmu mieszkań w tych miastach (umieszczone w serwisie Oferty.net). Dla Wrocławia przyjęto cenę kupna metra kwadratowego mieszkania w wysokości 6106 złotych, a stawkę najmu - 38 złotych za metr kwadratowy.
  Przy takim założeniu za wynajem 35-metrowej kawalerki we Wrocławiu uzyskalibyśmy 1330 złotych miesięcznie. Uwzględniając wszelkie koszty, w tym podatki, w Open Finance wyliczono, że opłacalność takiej inwestycji jest wyższa niż gdybyśmy ulokowali oszczędności w banku lub kupili obligacje 10-letnie.
  Za wynajem 35-metrowej kawalerki we Wrocławiu uzyskalibyśmy 1330 złotych miesięcznie.
  Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się to niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak odnotować, że od listopada oferta Ministerstwa Finansów dotycząca obligacji skarbowych uległa pogorszeniu, stąd też wyraźna zmiana w porównaniu rentowności obydwu inwestycji.

  Naturalnie należy pamiętać, że na rentowność inwestycji w mieszkania wpływają też inne czynniki, a w szczególności zmiana wartości nieruchomości, okresy przestoju czy konieczność przeprowadzania okresowych remontów, a przedstawione wyliczenia mają charakter statystyczny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama