Plebiscyt na najlepszego sportowca Dolnego Śląska: Maja...

  Plebiscyt na najlepszego sportowca Dolnego Śląska: Maja Włoszczowska

  Paweł Pluta

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Gdyby nie sport pracowałaby w bankowości. O miłości mówi, że jest uskrzydlająca. Nie potrafi się powstrzymać od cappuccino po obiedzie.
  Maja Włoszczowska

  Maja Włoszczowska ©Michał Pawlik

  Ulubiony film Mai Włoszczowskiej? "Za wszelką cenę". Nagrodzony Oscarami (m.in. dla najlepszego filmu, reżysera - Clinta Eastwooda oraz aktorki pierwszoplanowej - Hilary Swank) amerykański dramat opowiada o kobiecie, która próbuje osiągnąć sukces jako zawodowy bokser. Dokładnie wie, czego chce i zrobi wszystko, aby to osiągnąć.

  Maja Włoszczowska podobnie. Boksu co prawda nie wybrała, i dobrze, bo jest zbyt urodziwą kobietą, ale inny sport wymagający żelaznej kondycji i odwagi. Nasza najbardziej utytułowana zawodniczka w kolarstwie górskim nieraz zaliczyła już bardzo groźne wypadki na niebezpiecznych trasach. Jak mówi, nie zniechęca się jednak wypadkami losu i z każdej, nawet najgorszej sytuacji, stara się wyciągnąć pozytywne wnioski.


  Do sportu trafiła dzięki mamie Ewie, która zabierała Maję i jej brata Michała na sportowe wycieczki. Zimą dominowały narty, a latem rowery. Jej pierwszym sukcesem był triumf w Amatorskich Mistrzostwach Polski Family Cup'97 w Karpaczu. Wygrała zarówno w swojej kategorii, jak i, razem z mamą, w klasyfikacji rodzinnej. Na drzemiących w niej możliwościach poznał się trener Śnieżki Karpacz Zdzisław Szmit, który wręczył Mai klubową koszulkę i następnego dnia kazał przyjechać na trening.

  - Gdyby nie sport, to wybrałabym karierę w bankowości - zdradza mgr inż. matematyki finansowej i ubezpieczeniowej. Jednak ile straciłoby polskie kolarstwo górskie!
  Dziś reprezentantka CCC Polkowice przyzwyczaiła nas do sukcesów i niemal etatowej obecności na liście kandydatów do tytułu Najlepszego Sportowca na Dolnym Śląsku w plebiscycie naszej gazety.
  - To dla mnie bardzo miłe wyróżnienie, że znów znalazłam się wśród takich znakomitości - mówi skromna jak zwykle Maja.

  W tym roku zasługuje na szczególne uznanie, bo choć przez lata wracała z największych światowych imprez ze srebrnymi medalami (igrzyska w Pekinie, mistrzostwa świata czy Europy), to w mijającym sezonie przywiozła tak upragnione złoto.

  Maja była bezkonkurencyjna podczas ME w Holandii. Na trudnej, błotnistej trasie nasza reprezentantka zaliczyła upadek i wybiła kciuk. Poobijana i cała ubłocona dotarła na finisz, lecz tuż przed nim stanęła, wzięła rower w górę i przeniosła go przez linię mety.
  - Lubię uczcić zwycięstwo, a przewaga 18 sekund mi na to pozwoliła. Złapałam ubłocony rower, ale zabolał mnie bark. Wydawało mi się, że waży dużo więcej niż 8,6 kg - wspomina popularna Pszczółka.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama