Wałbrzych: Walka o drzewa trwa

  Wałbrzych: Walka o drzewa trwa

  Paweł Gołębiowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Mieszkańcy ul. Broniewskiego w Wałbrzychu nie mogą dojść do porozumienia w sprawie wycinki drzew.
  Jedni nie chcą pozwolić, by wycięto choćby gałąź. Inni twierdzą, że drzewa powinny zniknąć, bo rzucają cień na ich okna.
  Wszystko wskazuje na to, że nie szybko będzie rozwiązana. Do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu trafiła petycja od grupy mieszkańców przeciwnych wycince. Podpisało się pod nią prawie 30 osób.
  - Nie zgadzamy się na wycinkę drzew wykonywaną w taki sposób, jak teraz. Nie jest to przycinka, lecz wycinanie konarów ze środka - denerwują się obrońcy roślin, głównie mieszkańcy wyższych kondygnacji bloku przy ulicy Broniewskiego.

  A ci z niższych od lat narzekają na drzewa i walczą, by je usunięto.
  - Trzeba je porządnie przyciąć albo nawet wyciąć, bo zasłaniają światło i przez nie żyjemy w ciemnościach - mówi Jan Gralik, który mieszka na parterze bloku.

  Ewelina Krupińska dodaje, że przez konary jej dwójka dzieci ciągle choruje. - Cierpią na alergię i często zapadają na choroby dróg oddechowych - tłumaczy kobieta.
  Lokatorzy wysyłali już pisma do spółdzielni mieszkaniowej Górnik, do której blok należy. Właśnie ona wnioskuje do Urzędu Miejskiego o przycinanie drzew.
  Mieszkańcy wyższych pięter zapowiadają, że nie odpuszczą i nie pozwolą wyciąć drzew.
  - Nie chcemy być otoczeni betonem. Tak mało jest wszędzie zieleni, zwłaszcza na osiedlach - mówią.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama