Ważne
  Jelenia Góra: "Karkonosze" są

  Jelenia Góra: "Karkonosze" są już w rozkładzie

  Alina Gierak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Mieszkańcy Wałbrzycha i Jeleniej Góry z niecierpliwością czekali na opublikowanie przez PKP InterCity nowego rozkładu jazdy.
  Do końca obawiali się bowiem o losy pociągu "Karkonosze", który od 13 grudnia ma znów jeździć codziennie bezpośrednio z Warszawy przez Wałbrzych do Jeleniej Góry. O przywrócenie tego połączenia walczyliśmy razem z naszymi czytelnikami oraz członkami Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych.

  InterCity dotrzymało słowa. "Karkonosze" są w nowym rozkładzie jazdy, który pojawił się w internecie. Można go znaleźć na stronie intercity.pl w zakładce rozkład jazdy 2009/2010. Z Jeleniej Góry pociąg wyruszy o godz. 20.17, by dotrzeć do Warszawy o godz. 6.12.

  - Jelenia Góra otrzymała także dwa inne dalekobieżne połączenia - mówi Grzegorz Oleś z komitetu. Ze stolicy Karkonoszy można będzie dojechać do Gdyni (wyjazd godz. 22.07, przyjazd - 9.27) oraz do Przemyśla przez Węgliniec, Legnicę i Kraków (wyjazd z Jeleniej Góry 9.23, przyjazd - 22.57). Te połączenia mogą być bardzo atrakcyjne i zastąpić podróż samochodem, bo InterCity zapowiada wprowadzenie niższych cen biletów i wiele zniżek.
  Ponadto spółka InterRegio zamierza wprowadzić od nowego roku połączenie Jelenia Góra - Szczecin - Świnoujście.


  Odcięli Zgorzelec i Kudowę

  Z nowego rozkładu jazdy niezadowoleni są mieszkańcy Kotliny Kłodzkiej oraz Zgorzelca. Znikną bowiem od 13 grudnia wszystkie połączenia dalekobieżne z tych miejscowości. Zdaniem członków Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych można przedłużyć obecną trasę pociągu Przemyśl - Legnica i sprawić, by docierał do Zgorzelca. Komitet będzie o to zabiegać, a także o przywrócenie połączeń z Kotlina Kłodzką.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo